Blog
A Hagyományos Kínai Orvoslás úgy tartja, hogy az egészség összefüggések láncolatában keresendő. A környezet emberi testre és a szervek egymásra gyakorolt hatásán dől el sokminden. Ezt nevezik a HKO holisztikus személetének, amelynek évezredes megfigyeléseken alapuló megállapításai számos esetben visszaköszönnek a nyugati orvoslásban is. Mindezek mentén nem meglepő, hogy például a fogyókúrát említve számos kapcsolódásról beszélhetünk, amelyek minősége, illetve az ezekben résztvevő szervek állapota határozza meg, hogy milyen könnyedén érjük el, vagy hogy egyáltalán elérjük-e az optimális testsúlyunkat, illetve tudjuk-e tartani azt.
Élete során egy-egy mozdulat alkalmával szinte biztosan mindenki megtapasztalja azt az érzést, hogy ez bizony régen könnyebben ment. Az idő múlásának egyik legelső jelzése érkezhet az ízületek felől. Nem véletlen, hogy már gyermekkorban meghallgatjuk szüleinktől, tanárainktól a bemelegítés fontosságára való figyelmeztetéseket, és a „neked még könnyen megy” mondatot. Mindezt akkor még nem is értjük igazán, hiszen minden testrészünk mozgékony és szabad. El sem tudjuk képzelni, hogy nagyszüleink miért nem bukfenceznek, ugrálnak és szaltóznak velünk.
A legkisebbek érzékeny bőre különleges törődést igényel, ugyanis bőr ilyenkor még nem rendelkezik védő funkcióval, ezért minden hatás fokozottan éri őket.
A kéz- és csukló fájdalom viszonylag könnyen kialakulhat a monoton, folytonosan ismétlődő mozgásokkal járó munkavégzés következtében, de csak ritkán jelent súlyos vagy hosszú távú problémát.